Autor:
Greete Altrof

Rahvusülikooli balli foto- ja videoarhiiv

2024. aastal tähistati rahvusülikooli 105. aastapäeva. Balli meeleolu ja dekoratsioonid olid inspireeritud 1920. aastate elegantsist. Õhtu muusikalise osa eest hoolitsesid Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambel ning bändid Tailor Made ja Trad.Attack!. 

2023. aastal tähistati rahvusülikooli 104. aastapäeva. Balli peaesinaja oli Anne Veski. Lisaks esinesid Margit Tali ja bänd, Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester ning Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambel.

2022. aastal tähistati rahvusülikooli 103. aastapäeva. Ballil täitis meeleoluka tantsumuusikaga õhtu Estraadiraadio, solistideks olid alati säravad Kaire Vilgats ja Ott Lepland.

Rahvusülikooli juubeliaastal toimus peoõhtu Eesti Rahva Muuseumis ning kandis pealkirja „Tuleviku juured“. Pealkiri oli kantud traditsioonidest ja uuendusmeelsusest, minevikust ja tulevikust ning selleks puhuks lõi lavastaja Tanel Jonas sama pealkirja kandva lühilavastuse, mis jutustas nii ülikooli kui ka Eesti rahva loo, sest eestikeelne kõrgharidus on siinse kultuuri alus. 

Õhtu jooksul astusid üles näitlejad ja muusikud: Adeele Jaago, Kaarel Targo, Jaanus Tepomees, ansambel Riffarrica, Lauri Liiv ja Sofia Rubina, Jarek Kasar ja Tõnis Mägi ning Tartu Ülikooli sümfooniaorkester, kammerkoor ja rahvatantsijad. Õhtujuhid olid Saara Pius ja Priit Loog.

2018. aastal tähistati rahvusülikooli 99. aastapäeva. Balli peaesineja oli Sissi Nylia Benita! Lisaks teeb ballil etteaste Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester.

2017. aastal tähistati rahvusülikooli 98. aastapäeva. Tol korral oli aastapäevaball osa "Eesti Vabariigi 100" pidustustest. Balli lavastas Lennart Peep, esinesid  Robin Juhkental & The Big Bangers, Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pärimusmuusikud ning rahvatantsu segarühm ja DJ Harlet Orasmaa. 

2016. aastal tähistati rahvusülikooli 97. aastapäeva. Balli teemaks oli “Rahvusvaheline Rahvusülikool”, mille käigus keskenduti erinevatele rahvustele ja nende integreerumisele. Lavastajaks oli Peep Maasik, esinejateks olid Tanel Padar Blues Band ning Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester. 

 

2015. aastal tähistati rahvusülikooli 96. aastapäeva. Balli teemaks oli „Uued tuuled“, millega keskenduti kõrgharidusreformile, erialade ühinemisele ja muutustele ühiskonnas. Aktuse lavastasid Helena Kesonen ja Karl Sakrits. Esinesid Duo Malva & Kirsipu, Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, ansambel Rockin`Lady & her Rivertown Boys ning Tanja Mihhailova ja Mikk Saar koos Swingersiga.

2014. aastal tähistati rahvusülikooli 95. aastapäeva. Balli teemaks oli „Läbi ajaloo“, millega keskenduti nii minevikule kui ka olevikule, mida inspireeris asjaolu, et emakeelne ülikool tähistas juubelit. Esinesid Tartu Üliõpilasteater, Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, ansambel The Made ning Tanja Mihhailova ja Karl-Erik Taukar koos Swingersiga

2013. aastal tähistati rahvusülikooli 94. aastapäeva. Esinesid Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, Big Band Tartu koos Gerli Padari ja Aivar Tommingaga, Non-Quartet ning Kristi Timmer koos Karl-Madis Pennariga. 

  • :(

2012. aastal tähistati rahvusülikooli 93. aastapäeva. Esinesid Kaire Vilgats ja Tartu Big Band ning Swingers koos Birgit Õigemeele ja Mikk Saarega.

2011. aastal tähistati rahvusülikooli 92. aastapäeva. Esinesid Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, Tartu Big Band, Uku Suviste, Kreet Stubenderi, Teele Viira, Anne Arrak jpt. 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!